PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33996}

Matrix Rewolucje

The Matrix Revolutions
7,1 219 291
ocen
7,1 10 1 219291
5,2 22
oceny krytyków
Matrix Rewolucje
powrót do forum filmu Matrix Rewolucje

Wydaje mi się, że jestem jednym z nielicznych, którym rozwinięcie tematu z oryginalnego Matrixa w postaci obydwu kontynuacji bardzo przypadło do gustu. Zauważyłem, ze widzowie często wypowiadają się negatywnie na temat zwłaszcza trzeciej części Matrixa. Cóż, co mózg to inne podejście, inne oczekiwania inny gust. Faktycznie jeśli podkreślić rozwinięcie ideologiczne pierwszego Matrixa w koncepcie ukazania akcji i rozważań filozoficznych na temat świata, to pierwsza część i pozostałe wyraźnie się rozmijają. Jednakże, jeśli podejść do tematu w ten sposób, że film nie kończy się banalnie, że niewiele jest produkcji traktujących o miłości w realiach sci-fi (nie będących przy tym banałami)... a przy okazji niewiele jest tak naprawdę produkowanych współczesnych baśni rozgrywających się w realiach cyber-punk. Nie mam zamiaru tutaj absolutnie nikogo 'nawracać' z jego torów myślowych, gdyż każdy ma prawo do swojego zapatrywania się na dany materiał. Jednakże chciałbym, aby Ci widzowie, którzy początkowo zrazili się do kontynuacji Matrixa, dali jej kiedyś jeszcze jedną szansę. Bronię ten film - gdyż wg mnie jest rewelacyjny i cieszę się że skończył się w taki a nie inny sposób. Życzę wszystkim pozytywnych refleksji w temacie zgłębiania ciekawych i innowacyjnych produkcji!

ocenił(a) film na 7
esperar

Jak dla mnie dwójka i trójka to jeden film, bardzo fajnie rozwijają koncepcje z pierwszej częśći, mimo że w innym stylu, i naprawdę, nie bardzo wiem co by tam można porawić ;)
Pozdro.

ocenił(a) film na 8
esperar

jedynka to klasa sama w sobie...natomiast trójka bardzo mi się podobała, było epicko i rozdzielenie akcji pomiędzy Zion i Matrix. Dwójka w sumie najmniej, poza sceną z architektem.

ocenił(a) film na 10
esperar

Dobrze mówisz!

esperar

No czyli nie jest nas tak mało ;) Można oczywiście zatrzymać się na obejrzeniu pierwszej części i resztę pominąć. Ale bez dwóch kolejnych nie dostrzeże się nawiązań do wierzeń religijnych. Ja widzę alegorie z Nowym Testamentem. Motyw śmierci za grzechy, motyw zmartwychwstania. No i zapowiedź kolejnej wojny vide ostatnia scena. A to prawdopodobnie tylko dlatego, żeby ludzie w Matrixie nie umierali jak muchy. Bo w sumie dlatego maszyny stworzyły Syjon i nieustanne niszczenie go ;)

Tak naprawdę to równia pochyła, na końcu której zwycięża człowiek. Maszyny mogą jedynie spowalniać proces wyzwalania ludzi.


Bardzo dobry film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones